Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2021/2022

Uroczyste zakończenie
roku szkolnego 2021/2022

odbyło się 24.06.2022r. o godz. 9.00.

Z wizytą w redakcji gazety KURIER W

W ramach realizacji innowacji pedagogicznej "Młody reporter w świecie TIK" uczniowie ZSS w Brańszczyku uczestniczyli w wycieczce do Wyszkowa do redakcji Bezpłatnego Tygodnika Regionalnego "Kurier W".

Wycieczka do kręgielni

W dniu 21 czerwca klasa I-III a aktywnie spędziła czas na kręgielni w Ostrowi Mazowieckiej. Najlepszymi graczami zostali: Emilia, Kuba i Julka.

Wycieczka do Łodzi

Uczniowie ZSS w Brańszczyku serdecznie dziękują Pani Grażynie Bralewskiej i Panu Krzysztofowi Wawrzyńczakowi - przewodniczącemu Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Brańszczyku za możliwość uczestniczenia w wycieczce do Łodzi. Dzięki Państwa życzliwości nasi...

Na herbatce u Królowej

Uczniowie ZSS w Brańszczyku wystąpili w przedstawieniu pt. "Tam, gdzie mieszka prawdziwa Królowa".

Wystawa prac uczniów "Polskie kwiaty"

Uczniowie ZSS w Brańszczyku wykonali piękne prace techniką komputerową pt. "Polskie kwiaty".

Międzyszkolny Konkurs Recytatorski Poezji Marii Konopnickiej

W ubiegły piątek, 3 czerwca uczniowie ZSS w Brańszczyku mieli okazję wziąć udział w Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim Poezji Marii Konopnickiej, który odbył się w Ośrodku Szkolno – Wychowawczym w Wyszkowie.

Spotkanie z Pchłą Szachrajką

30 mają 2022r. uczniów klas młodszych i przedszkolaków odwiedzili aktorzy teatru KraArt z Krakowa, by przybliżyć im utwór Jana Brzechwy pt. "Pchła Szachrajka". Kolorowa dekoracja, wspaniale stroje i gra aktorów bardzo podobały się zebranym.

Wycieczka do Rozalina

26 maja uczniowie klasy 1-3 bu i 3 b udali się na wycieczkę do Zagrody Edukacyjnej "Leszczynowe zacisze" w Rozalinie.

Wycieczka do Wyszkowa

Wyjazd do Wyszkowa miał charakter edukacyjno-rekreacyjny.

Kreatywni uczniowie

W ramach zajęć rozwijających kreatywność oraz przysposobienia do pracy uczniowie klasy VII-VIIIbu oraz IIIPPb wykonali prace remontowe w budynku szkoły. W ten sposób uczniowie przygotowują się do pełnienia przyszłych społecznych i zawodowych ról.

Gminny Turniej Szachowy

18 maja 2022 roku w Szkole Podstawowej w Nowych Budach odbył się Gminny Turniej Szachowy „Szach – Mat” pod patronatem Wójta Gminy Brańszczyk.
Organizatorzy turnieju to:
Szkoła Podstawowa im. Papieża Jana Pawła II w Nowych Budach

Najmłodsi też są bezpieczni na drodze

W dniu 19 maja w ramach realizowanego przez ZSS w Brańszczyku tygodnia "Bezpieczeństwa w ruchu drogowym" klasy młodsze i przedszkolaków odwiedził Pan Policjant.

Tydzień bezpieczeństwa w ruchu drogowym

Uczniowie ZSS w Brańszczyku przypominają i utrwalają zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Poznajemy twórczość Marii Konopnickiej

Uczniowie ZSS w Brańszczyku poznali twórczość Marii Konopnickiej.

Wycieczka do ZOO w Warszawie

12 maja 2022 roku uczniowie klasy IVb i V-VIIb uczestniczyli w wycieczce do Ogrodu Zoologicznego w Warszawie. Dzieci miały okazję zobaczyć niespotykane na co dzień zwierzęta.

Uczniowie i nauczyciele posadzili las

29 kwietnia uczniowie ZSS w Brańszczyku mieli okazję uczestniczyć w niecodziennej akcji w Nadleśnictwie Nowiny, gdzie po wysłuchaniu krótkiej prelekcji dotyczącej idei sadzenia lasu i prezentacji, jak posadzić sadzonki dębu, przystąpili ochoczo do pracy.